Başınıza gelirse paniklemeyin, çilingir çağırmadan kilidin içinde kırılan anahtarı kurtarma tüyoları:

Kilitten kırık bir anahtarı böyle çıkarırsınız

Çilingirler

Tabii ki çilingir de arayabilirsiniz. Bunlar anahtarınızı hızlı bir şekilde kilitten çıkarabilir ancak bu size pahalıya patlayabilir. Özellikle hafta sonları veya resmi tatillerde, maliyetler kolaylıkla birkaç katına çıkabilir! Bu pahalı faturayı kurtarmanız için size birkaç süper ipucumuz var!

Kırık Anahtar

Anahtarın küçük bir parçası kilitten dışarı doğru çıkışa ve ucu görülüyorsa kilidi yağlamak çözüm olabilir. Bunun için biraz yağ kullanın. Anahtar arasındaki kilide dikkatlice yağ püskürtün. Bu büyük bir miktar olabilir. Ardından kırık anahtarı anahtar deliğinden pense ile çekerek çıkarabilirsiniz.

Kırık Anahtar Görünmüyor

Anahtar çok kırılmışsa ve artık görünmüyorsa? Ardından, anahtarı birkaç numara ile çıkarabilirsiniz .Örneğin, kalan kısmı yuvadan çıkarmak için güçlü bir mıknatıs kullanabilirsiniz. Bu elinizde yok mu? Panik yapma. Ardından, anahtarın kalanını cımbız veya düzleştirilmiş bir ataşla çıkarmayı da deneyebilirsiniz. bayine mi başarısız oldunuz çözümler bitmedi…Anahtarın diğer yarısına biraz süper yapıştırıcı damlatabilir ve iki yarıyı tekrar birbirine bastırabilirsiniz. Çok fazla yapıştırıcı kullanmayın çünkü kilide onarılamaz şekilde zarar verebilirsiniz. Yapıştırıcı kuruduğunda, anahtarı dikkatlice dışarı çekebilirsiniz.

Testere Bıçağı

Bu hile yine de size yardımcı olacaktır! İnce dişlere sahip ince bir metal testere bıçağı kullanmak en iyisidir. Testereyi bir pense ile kesin, böylece ucu da dişlere sahip olur ve çok pürüzsüz olmaz. Sonunda büyük bir diş parçası olduğundan emin olun. Testere bıçağını, bıçağın dişleri size bakacak şekilde elinize alın. Testere bıçağını kilide dikkatlice itin. Yani anahtarı kilitten çıkarmak için artık bir oltanız var. Anahtarı kilitten çıkarmak için testere bıçağını yukarı, aşağı ve kendinize doğru hareket ettirin. Bunu sabırla yapın ve sonunda anahtarın çıktığını göreceksiniz!

Kapıyı aç

Bozuk anahtarı çıkarmayı başardınız mı? Şimdi tek yapman gereken komşularından veya ailenden bir yedek anahtar almak ve tekrar içeri girebilmek! Yedek anahtarınız yok mu? Daha sonra anahtar üreticisi, anahtarın iki kırık parçasını içeren anahtarı kopyalayabilir. Başarısız olursa, ne yazık ki kilitleri değiştirmekten başka çare yoktur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x